NK Serdica Kl. Šinko vs NK Goričanka

2 - 2
Celotni igralni čas

Na igrišču v prvem polčasu ni bilo videti razlike v kvaliteti, ki jo prikazuje trenutna lestvica 1. MNL Murska Sobota. Strasti so se prvič razvnele, še posebej na gostujoči klopi, ko se glavni sodnik Čontala ni odločil pokazati na 11m po posredovanju Svetaniča nad napadalcem Kutošem. Na zadetek so tako gledalci morali čakati do 34. minute, ko je z bele točke po igranju z roko Felkarja zadel Tadej Kreft za vodstvo domačih z 1:0. V 45. minuti gneča v Goričankinem kazenskem prostoru. Prišlo je do prerivanja in udarjanja, sodnik Čontala pa se je odločil pokazati samo rumena kartona domačemu Kočišu in gostujočemu Gabru, čeprav se je zdelo, da bi slednji zaradi odrivanja Skledarja moral predčasno pod tuš. Žal naši niso zdržali do konca polčasa brez zadetka. Po enem izmed številnih prostih strelov v nevarnem območju se je v kazenskem prostoru domačih najbolje znašel Jan Šuša in postavil rezultat prvega polčasa – 1:1. Gostujočo klop in navijače je kmalu po začetku 2. polčasa v ekstazo popeljal Aleš Kranjec, ki je brez težav zaključil lepo odigrano akcijo za vodstvo 1:2. Evforijo gostov je po samo dveh minutah utišal Anton Šinko, ki je vstopil v 2. polčasu namesto Denisa Kočiša, vzel stvari (žogo) v svoje roke (noge), nanizal tri gostujoče igralce, vratarja Esterhazyja poslal po “ćevape” v njegov desni kot, žogo pa rutinirano poslal v levega – 2:2 in erupcija veselja med črno-belimi! Rezultat se do konca ni več spreminjal, smo pa bili še priča izključitvama Tadeja Krefta pri domačih ter Andreja Ficka pri gostih.