Z občinskim derbijem se je v nedeljo, 12. 11. 2017, končal jesenski del tekmovanja v 1. MNL Murska Sobota. Z našega vidika je bila ta polsezona vse prej kot uspešna, saj smo pred prvenstvom vsi pričakovali več kot samo 10 točk, še več, polni optimizma, ki nas je navdal ob prijateljskih tekmah, je večina poznavalcev razmer pričakovala uvrstitev v zgornjem delu tabele.
Igralski kader je pred prvenstvom doživel korenite spremembe. Odšel je Mitja Kovač, najboljši strelec ekipe, Davor Hajdinjak pa se je odločil pavzirati zaradi preobremenjenosti. Večino priprav in začetek prvenstva sta iz objektivnih razlogov izpustila Denis Kočiš ter Tadej Kreft. Torej štirje iz prve ekipe …
Ekipi pa so se pridružili novinci: Tadej Kovač in Jure Krančič iz Murinega podmladka, iz Tromejnika je na posojo prišel Benjamin Kamenica, iz Goričanke je pristopil Leon Zorjan, ponovno sta se aktivirala Timmy Partl in Matej Jud, iz Avstrije pa je prišel Raphael Bongarz, ki pa je že v pripravah vrgel puško v koruzo. Tekom prvenstva se je izkazalo, da sta od vseh navedenih prvo ekipo izborila le Timmy Partl in Benjamin Kamenica.
Dočim smo osvojeni točki iz prvih dveh kol (Gančani in Križevci) smatrali za uspeh, so porazi proti Puconcem, Bakovcem, Ižakovcem in Rotundo in en (!) sam gol v mreži nasprotnika v 6 tekmah izbili sodu dno in uprava je morala sprejeti nepopularno odločitev – zamenjavo trenerja Renata Vrhovskega. Ekipo je tako v 8. krogu prevzel Jožek Oršoš, ki mu je deloma le uspelo predramiti ekipo in do konca osvojiti še 8 točk. Gotovo pa je tudi Oršoš pričakoval več na tekmah proti Cvenu in proti Murinim veteranom, kjer so se spet pokazale stare pomanjkljivosti. Dobro voljo in optimizem za naprej pa je prinesla zadnja tekma proti favorizirani Goričanki, ko so naši prikazali dobro in učinkovito igro.
Ekipa je z 10 točkami (2 zmagi, 4 remiji, 5 porazov) trenutno na 10. mestu. Na srečo je razlika do npr. 6. mesta samo 6 točk, kar bi bilo z dobrimi igrami v spomladanskem delu realno dosegljivo, seveda ob določenih kvalitetnih okrepitvah na deficitarnih mestih v ekipi – v napadu in vezni liniji.
Najboljša strelca s po 3 zadetki sta Drago Horvat in Uroš Skledar, sledi jima Tadej Kovač z 2 zadetkoma.
Igralci so trenutno na počitku, na potezi pa je uprava, ki mora poleg omenjenih okrepitev rešiti še vprašanje trenerja. Jožek Oršoš je namreč ekipo po obojestranskem dogovoru vodil samo do konca jesenskega dela, je pa s svojim delom in predanostjo najresnejši kandidat za mesto na klopi v spomladanskem delu.
