Puconci še tretjič s polnim izkupičkom

V 23. krogu 1. MNL Murska Sobota sta se v Serdici še tretjič, tokrat v vremenskih razmerah, primerljivimi s Sibirijo, pomerila NK Serdica in NK Kema Puconci. Puconci verjetno že pred prihodom v Serdico odpirajo šampanjec, saj so naši v zadnjih nekaj medsebojnih srečanjih zelo radodarni. Tudi danes, še tretjič v tej sezoni, so Puconci odnesli poln izkupiček. Tokrat so slavili z 2-3. Kot zanimivost, gostje so zadnjič zmagali v 17. krogu, uganite, proti komu … Do današnje tekme so nanizali štiri poraze, potem pa gostovanje v Serdici …

Postava: Svetanič, Zavec, An. Šinko, Horvat, Bratkovič, Muhič, Kreft, Al. Šinko, Lebar, Kovač, Partl.

Igrala sta še: Skledar, Čontala.

Po začetnem merjenju moči lepa priložnost za Partla, ki pa je po globinski podaji Zavca predolgo okleval. Naslednja lepa priložnost je splavala po vodi po kotu Muhiča, ko se pred gostujočimi vrati nista znašla Partl in po odbiti žogi še Al. Šinko. Slednji bi lahko zadel še po predložku Lebarja, a je malce zamudil. Po slabem izbijanju žoge naše obrambe so gostje z malce sreče povedli. Vodstvo gostov naših ni prebudilo, nadaljevali so z neuspešnimi dolgimi podajami, gostje pa so brez veliko truda povedli z 0-2. Pred polčasom igra z roko v gostujočem kazenskem prostoru in enajstmetrovka za naše. Lebar je s svojim prvim zadetkom v črno-belem dresu znižal na 1-2. Pred iztekom polčasa je iz prostega strela s približno 30 metrov nevarno streljal Kreft, vendar malce mimo vrat.

Lebar je z bele točke znižal rezultat.

V drugem polčasu so najprej veliko priložnost zapravili gostje. Za naše bi lahko po predložku Bratkoviča zadel Al. Šinko, a je malenkost zamudil. Po napaki naše obrambe so gostje povedli z 1-3. Naši so sedaj bolj napadali, a rezultat so preko Al. Šinka znižali šele tik pred iztekom tekme.

V naši igri je bilo preveč napak in premalo idej, igralci so večinoma igrali dolge žoge na boke, kar pa se je izkazalo za neučinkovito. V preostalih treh tekmah bo treba pokazati veliko več, če želimo osvojiti še kako točko.

V naslednjem krogu so naši prosti, v 25. krogu pa gostujemo v Bakovcih.