NK Serdica Kl. Šinko - NK Šalovci 3:0 (1:0)

NK Serdica: Svetanič - Kisilak, Marič, Rogan, D. Hajdinjak - K. Fartek, Kous, T. Šnofl, A. Šnofl - Mi. Legenič, Turza.

Strelci: Marič, Mi. Legenič, Skledar.

Igrali so še: D. Horvat, Skledar, J. Fartek, Ma. Legenič, S. Horvat.

USPEŠEN ŠTART V NOVO SEZONO

Z nestrpnostjo smo pričakovali 1. kolo sezone 2013/2014 v 1. MNL Murska Sobota, ki bi podalo odgovore na vprašanja, kako močno ekipo ima NK Serdica v novi sezoni v novoustanovljeni 1. MNL Murska Sobota.

Naši so takoj po prvem pisku sodnika Čontale prevzeli vajeti igre v svoje noge, vendar brez konkretnih priložnosti. Gostje so pretili iz protinapadov. V 18. minuti vodstvo domačih: Kristijan Fartek je pobegnil gostujoči obrambi in podal ostro povratno žogo, ki jo je za 1:0 zabil kapetan Matej Marič. Do polčasa se rezultat kljub iniciativi gostov ni spreminjal.

Kmalu po začetku drugega polčasu povišanje vodstva domačinov: Uroš Kisilak je odlično podal na drugo stativo, Mišel Legenič pa je rutinirano zadel z glavo za 2:0. Posamezne poizkuse gostov je odlično nevtraliziral domači vratar Svetanič. V 67. minuti je Uroš Skledar z zadetkom kakih 15 sekund po vstopu v igro razčistil vse dvome o zmagovalcu. Do konca tekme še nekaj poizkusov domačih, rezultat pa se več ni spreminjal.

Domači navijači so igralce in trenerja za prikazano igro in zmago nagradili z ovacijami.